CHAKRAD

CHAKRAD

Chakrad on psüühilise ja füüsilise dimensiooni vaheldajateks, nn. transformaatoriteks meie kehas, mis muudavad praana peenenergia füüsiliseks energiaks. Energia voolab mööda meridiaane/nadisid ehk nähtamatuid energiakanaleid.

Chakrad on energiapöörised mida tajutakse pöörlevate valgusketastena, mis paiknevad erinevates selgroo lõikudes. Traditsiooniliselt on chakraid 7, ent Yogi Bhajan nimetas elektromagnetvälja ehk aura 8ndaks chakraks.

Elektromagnetväli on kõiki olendeid ümbritsev psüühilise energia väli, mille abil me projetseerime ennast teistele ning kaitseme end ohtude eest. Tugev aura on füüsilise tervise ja edu pant ning see on ka üks põhjus miks Kundalini joogas kanname valget – valge värv aitab laiendada aurat.

 

SAHASRARA ehk KROONCHAKRA

Paikneb pealael, teda kujutatakse piltlikult 1000 õielehelise lootosena, see on meie individuaalne üliteadvus, meie side kosmilise teadvuse ja lõpmatusega. Kroontshakra on seotud käbinäärmega.

 Chakrad

AJNA ehk KOLMAS SILM

See on meie intuitiivse teadvuse asupaik. Kolmas silm paikneb kulmudevahelises punktis ning on meie tõelise mina kodu. Kolmandat silma seostatakse ajuripatsiga.

 

VISHUDDHI ehk KURGUCHAKRA

Kurguchakra on meie ausa kõne ning puhta keha ja meele läte, siin puhastatakse mürgid, siin kontrollitakse hingamist ning siin saab alguse kõne. Kurguchakrat kujutatakse violetse kettana ning teda seostatakse kilpnäärmega.

 

ANAHATA ehk SÜDAMECHAKRA

See on kaastunde, tõelise armastuse, vaba tahte ning soovide täitmise asukoht. Südamechakrat kujutatakse punase, kuldse, valge, rohelise või tumesinise kettana, teda seostatakse harknäärmega ning tugev südametshakra annab meile tugeva immuunsüsteemi ja sädeleva aura.

 

MANIPURA ehk NABACHAKRA (ka Päikesechakra)

See on meie jõu, energia ja heaolu kese, mille tugevus annab meile tugeva iseloomu, vitaalsuse ja võimu. Nabachakra on seotud neerupealsetega.

 

SVADISTHANA ehk TEINE CHAKRA

Paikneb suguorganite juures. See on Kundalini asupaik, meie loova, seksuaalenergia kodu, mida kujutatakse erk-oranzhi või punakana. Tugev Svadisthana tagab suutlikkuse suunata oma võimsat taastootvat energiat muuks loominguks.

 

MULADHARA ehk JUURCHAKRA

Muladhara paikneb päraku piirkonnas ning on seotud stabiilsuse ja turvalisusega. Teda kujutatakse punase valguskettana ning tema tugevus tagab hakkamasaamise füüsilise eksistentsiga.

Reklaambännerid